Rosiński Wojciech

Wojciech Rosiński (1964 Warszawa – ) – Malarz, konserwator. Ukończył w 1983 roku Państwowe
Liceum Sztuk Plastycznych imienia W. Gersona w Warszawie z tytułem technika wyrobów
artystycznych. W latach 1985 – 1991 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu,
którą ukończył z tytułem artysta- malarz, konserwator malarstwa. Zajmuje się malarstwem
sztalugowym i konserwacją. W 2000 – 2001 roku uczestniczył w Grupie Konserwatorów krakowskich
w renowacji obrazu „Matka Boska Pogromczyni Herezji w Kaplicy Cudownego Obrazu w
Częstochowie. Współpracuje z warszawską galerią Bellotto. Od 2018 roku czynnie współpracuje z
fundacją Skarbnica Sztuki jako konserwator i malarz.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2