Edward Dwurnik malarstwo

Edward Dwurnik malarstwo Edward Dwurnik, fotografia z 2007 r. żródło: Wikipedia Edward Dwurnik urodził się 19 IV 1943 w Radzyminie, zmarł 28 X 2018 w Warszawie. W latach 1963–1970 studiował malarstwo i grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni Krystyny Łady-Studnickiej oraz przez trzy lata rzeźbę. 1970 roku obronił pracę dyplomową w pracowni …

Edward Dwurnik malarstwo Read More »

Aleksandra Jachtoma malarstwo

Aleksandra Jachtoma malarstwo Aleksandra Jachtoma, fotografia z lat 70., zdjęcie wykonano w Osiekach. Źródło: Sandauer.pl Aleksandra Jachtoma urodziła się 27 listopada 1932 w Barchaczowie. Artystka w wieku 9 lat została sierotą, jej rodzicie, pochodzenia chłopskiego, pozostawili łącznie pięcioro dzieci. Po ukończeniu liceum pedagogicznego w Zamościu, rozpoczęła pracę w Lublinie, w charakterze nauczycielki rysunku w szkole …

Aleksandra Jachtoma malarstwo Read More »

Zdzisław Walczak artysta malarz

Zdzisław Walczak – artysta malarz z Zakopanego Obrazy olejne na szkle autorstwa Zdzisława Walczaka źródło fot.: Jaszczówka.org Zdzisław Walczak – artysta malarz, urodzony w 1926 roku w Zakopanem, zmarł w 2001 roku. Jego niepowtarzalny styl bardzo trafnie określił Aleksander Błachowski odnosząc się do charakterystycznej dla Zdzisława Walczaka kreski: „w zależności od tematu bywa spokojna i …

Zdzisław Walczak artysta malarz Read More »

Grzegorz Worpus Budziejewski

Historia obrazu autorstwa Grzegorza Worpusa-Budziejewskiego Niedawno dostaliśmy maila, jego autorem był Grzegorz Worpus-Budziejewski. Artysta zwrócił się do nas z prośbą, abyśmy uzupełnili informacje na temat obrazu, którego jest autorem.  Szanowni Państwo, z przyjemnością publikujemy fragmenty tej korespondencji, przeczytajcie tę historię. „Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o opisanie obrazu mojego autorstwa na Państwa aukcji. …

Grzegorz Worpus Budziejewski Read More »

Jerzy Świątkowski - Miss Stolicy, 1994 r. olej, płótno

Aukcja Obrazy Warszawy

Obrazy Warszawy Zapraszamy do obejrzenia galerii obrazów z Warszawy, a jeszcze ściślej – przedstawiających Warszawę. Prezentujemy obrazy olejne, pastele, linoryty i inne dzieła sztuki, których wspólnym tematem jest Warszawa. W galerii znajdują się prace takich artystów jak: Józef Wilkoń, Magdalena Spasowicz, Jerzy Świątkowski, Rajmund Gałecki, Władysław Popielarczyk, Barbara Bielecka-Woźniczko, Jerzy Lassota de Kaliński, Vytautas Buts, …

Aukcja Obrazy Warszawy Read More »