fbpx

Grzegorz Worpus Budziejewski

Niedawno dostaliśmy maila, jego autorem był Grzegorz Worpus-Budziejewski. Artysta zwrócił się do nas z prośbą, abyśmy uzupełnili informacje na temat obrazu, którego jest autorem. 

Szanowni Państwo, z przyjemnością publikujemy fragmenty tej korespondencji, przeczytajcie tę historię.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o opisanie obrazu mojego autorstwa na Państwa aukcji.

Dość różni się od innych obrazów, przede wszystkim ze względu na jego datowanie 2002/2003 rok Miałem wtedy 17 lat !  🙂 To tak naprawdę pierwszy raz wystawiany obraz w poważnej galerii. 
 
Wystawa była wystawą pokonkursową na dorocznym konkursie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi. Konkursie imienia Tadeusza Makowskiego. Na której zresztą zostałem wyróżniony, a pośród innych 4 prac właśnie ta była również pokazana i uznana za najlepszą z cyklu.    LINK DO WYSTAWY
Był jeszcze tryptyk składający się z 3 prac, który sprzedałem na moście w Londynie podczas wakacji zarobkowych przed podjęciem Studiów na Akademii. 
 Historia tego obrazu  jest również ciekawa, podarowany niegdyś koledze na urodziny obraz przepadł . Po wielu latach pojawił się u Państwa co mnie bardzo cieszy bo to kawał historii dla mnie i dużo wspomnień. 
 Jeśli to możliwe bardzo proszę o dopisanie daty i miejsca ekspozycji 🙂 dla kolekcjonerów może to mieć również znaczenie. „
 

Obraz znajduje się na stronie Aukcje Sztuki